Učenici 2. D i 1. D razreda Ekonomske škole Imotski, u pratnji svojih profesorica hrvatskoga jezika Marijane Kujundžić i Marijane Rimac, posjetili su Gradsku knjižnicu don Mihovila Pavlinovića.
Domaćin susreta bila je gospođa Marija Jović, koja je učenike srdačno dočekala i upoznala s bogatom knjižničnom zbirkom, posebno istaknuvši značaj čitanja kao cjeloživotne navike. Učenicima je približila i stvaralaštvo Tina Ujevića, najpoznatijeg imotskog pjesnika, čija je poezija bila središnja tema druženja.
Poseban trenutak susreta bila je izvedba Ujevićeve pjesme „Odlazak“, koju je interpretirala učenica Marija Prlić iz 2. A razreda, izazvavši emocije i dugotrajan pljesak okupljenih.
Na kraju susreta, gospođa Jović počastila je učenike i profesorice prigodnim slasticama i poklonima, a cijeli posjet protekao je u iznimno ugodnoj i poticajnoj atmosferi.
Iz Ekonomske škole Imotski zahvalili su Gradskoj knjižnici don Mihovila Pavlinovića i gospođi Mariji Jović na toploj dobrodošlici te izrazili želju za nastavkom suradnje.



