U šokantnom potezu, rukometni klub Vojvodina jučer je donio odluku koja je zapanjila sportski svijet. Filip Ivić, hrvatski golman koji je nedavno potpisao ugovor s klubom iz Novog Sada, izbačen je iz ekipe. Razlog? Ivić je bio prisutan na Thompsonovom koncertu u Zagrebu, događaju koji je podigao veliku prašinu.
Odgojen sam da volim svoje, a poštujem tuđe. Kroz svoju dosadašnju karijeru imao sam čast dijeliti svlačionicu i teren s igračima svih nacija, vjera i političkih uvjerenja. Na terenu smo bili protivnici u duhu fairplaya, ali izvan njega – prijatelji, braća, nerazdvojni.
Večer koja je izazvala lavinu reakcija za mene je bila duboko emotivna. Bio sam na koncertu koji je okupio više od pola milijuna ljudi – bez svog najboljeg prijatelja Nikole Pokrivača, koji nas je nedavno prerano napustio. Nikola je kao reprezentativac slavio pobjede Hrvatske uz stihove koji spajaju, a ne dijele – uz pjesmu “Lijepa li si…”.
Moj dolazak na koncert bio je čin osobnog pijeteta, ponosa i zajedništva. Svaka druga interpretacija, osim uživanja u glazbi koja nas povezuje i odavanja počasti prijatelju, u potpunosti je neutemeljena.
Naravno, poštujem pravo mog sada bivšeg kluba da donosi poslovne odluke prema vlastitim uvjerenjima. Suigračima, s kojima nažalost nisam ni stigao zaigrati, kao i klubu RK Vojvodina, želim iskreno – svako dobro i puno uspjeha na sportskom terenu.
Nastavljam trenirati, boriti se za ono što sport predstavlja: jedinstvo, poštovanje, hrabrost i duh olimpizma. I dalje ću biti ono što najbolje znam – sportaš otvorena srca i uma.
Ovo je moje jedino i posljednje javno obraćanje na ovu temu.
Volim svoju domovinu, svoj narod i svoju vjeru.
Sportski pozdrav,
Filip Ivić



