Gradonačelnik Zagreba Tomislav Tomašević oštro je komentirao subotnji koncert Marka Perkovića Thompsona na Hipodromu, poručivši da takvih događanja više neće biti dok je on na čelu grada.
– Dok sam ja gradonačelnik, ovako velikih koncerata više neće biti, jasno je rekao Tomašević, naglasivši kako je glavni razlog za tu odluku sigurnost građana i kvaliteta života Zagrepčana u vrijeme održavanja takvih manifestacija.
Posebno je reagirao na korištenje ustaških simbola i pozdrava tijekom koncerta.
– Na koncertu je korišten ustaški pozdrav, na moju veliku žalost. Smatram da su građani došli zbog domoljublja i glazbe, a ne zbog podrške ustaškom režimu. No u samom centru Zagreba pjevale su se i ustaške pjesme. Policija, nažalost, nije intervenirala niti legitimirala počinitelje, rekao je gradonačelnik.
Posebno se osvrnuo i na prisutnost predsjednika Sabora na koncertu:
– Mene zanima je li šef Sabora koji je bio na koncertu odgovorio ‘spremni’, upitao je Tomašević i dodao:
– Za mene kao gradonačelnika, Zagreb je oslobođen od ustaša, a antifašizam je dio ustavnih temelja Republike Hrvatske. Kao gradska vlast, borit ćemo se protiv revizionizma i svih pokušaja povijesnog iskrivljavanja.
Za kraj, Tomašević je istaknuo da domoljublje ne smije biti zloupotrijebljeno:
– Odbijam poistovjećivanje domoljublja sa simpatijama prema ustaškom režimu. U demokratskoj Hrvatskoj legitimno je biti lijevo, desno ili u centru, ali to ne smije biti mjerilo ničijeg domoljublja.



